CAD/CAM

 W celu sprostaniu oczekiwaniom pacjentów, opracowywane są nowe materiały i metody wykonywania uzupełnień protetycznych są to materiały z lepszymi cechach mechanicznych i estetycznych.

 zdj.1 Podbudowa cyrkonowa. zdj.2 Korona na podbudowie cyrkonowej

Podbudowa z tlenku cyrkonu pozwala uzyskać efekty estetyczne takie jak w naturalnych zębach. Tlenek cyrkonu jest jednym z najtwardszych materiałów, a cyrkon posiada blask niemal identyczny z naturalnym uzębieniem. Ważne jest także to, że przy zetknięciu z ciepłem i zimnem cyrkon wykazuje cechy izolatora, a także nie reaguje z innymi materiałami dentystycznymi.

zdj. 3 Frezarka CNC

System CAD/CAM to komputerowe wspomaganie prac protetycznych oraz frezowanie na numerycznej frezarce CNC. Jest to najdokładniejszy rodzaj wykonania prac protetycznych.

zdj. 4 projektowanie prac protetycznychzdj.5 Skanowanie pracy protetycznej

 

Ta najdokładniejsza z możliwych do wykonania z odbudów zęba jest zarazem w pełni zgodna tkankowo, czyli idealnie współgra z otoczeniem zęba. Wykwalifikowana kadra pracownicza sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagającego pacjenta, a efektem ich wspólnej pracy jest doskonały wynik leczenia, estetyka i szcześliwy pacjent. Jako nowość chcemy przedstawić indywidualne korony z wysoko transparentnego cyrkonu z pełni anatomiczna powierzchnią żującą oraz punktami stycznymi. Jest to doskonała alternatywa w przypadku małej ilości miejsca w zgryzie, co gwarantuje doskonałą wytrzymałość w przypadku okluzji statycznej i dynamicznej.


Lekarz stomatolog w porozumieniem z labolatorium protetycznym dysponującym najnowszymi technologiami. Laboratorium protetyczne zapewnia dobór Państwa preferencji na każdym etapie leczenia. Stoma Dentalwykonuje prace w technologii CAD/ CAM, czyli komputerowego projektowania i wytwarzania prac protetycznych.

Prezentacja frezowania cyrkonu pod most protetyczny

 


 

 

 
Akcja poranki w Stomadental! O szczegóły zapytaj recepcje pod nr. 32 440 22 12