Stomatologia i protetyka

 

 Stomatologia jako dyscyplina medyczna, zajmuje się leczeniem zębów, przyzębia i jamy ustnej, a także ich budową i funkcjonowaniem.

 

Stomatologią estetyczną - Pacjenci pragną mieć piękne zęby. Coraz większe mają oczekiwania co do kształtu i koloru swoich zębów. Czasami aby zrealizować takie marzenie wystarczy mała korekta kształtu, zamknięcie diastemy ( szpary między zębami).

Często pacjenci chcą wybielić swoje zęby tak aby mieć piękny biały uśmiech. Możliwości są dość dużo. Można stosować szyny wybielające ( na noc) lub poddać się wybielaniu zębów bezpośrednio w gabinecie.

Stomatologią zachowawczą - Zajmuję się leczeniem i odtwarzaniem tkanek twardych zębów, leczeniem endodontycznym (kanałowym), jak również leczenie zmian na błonach śluzowych oraz chorób przyzębia. W stomatologii zachowawczej możemy zastosować zamiast tradycyjnej plomby wypełnienie ubytku typu onlay, inlay, overlay czyli w miejsce ubytku zostaje odwzorowana anatomiczna morfologia zęba.

Stomatologią endoskopową - kluczem do sukcesu w leczeniu kanałowym jest dokładne oczyszczenie systemu kanałów korzeniowych z zakażonej lub martwej miazgi, poszerzenie, odkażenie,a następnie szczelne wypełnienie kanałów na całej ich długości. Możemy tego dokonać dzięki użyciu nowoczesnych narzędzi endodontycznych oraz systemów do wypełniania kanałów korzeniowych.

Chirurgią stomatologiczną - Usuwanie zęba oferuje się w ostateczności, kiedy już nie ma możliwości podjęcia innego skutecznego leczenia.

Implantologią - Jest to dziedzina stomatologii będąca najbardziej zaawansowaną metodą uzupełniania braków w uzębieniu. Daje ona szansę na piękny i naturalny uśmiech, a przede wszystkim na przywrócenie funkcji żucia. Zęby odbudowane na implancie prawie idealnie naśladują naturalne uzębienie, zarówno pod względem estetycznym jak i funkcjonalnym.

      

                   

              

Protetyka

Obecnie protetyka to już nie tylko uzupełnienie bra¬ków uzębienia i odtworzenie jego funkcji, ale coraz częściej spełnienie estetycznych potrzeb pacjenta. Pragniemy mieć odbudowę najbardziej zbliżoną do naturalnych zębów.

Nowoczesne Laboratorium wykonuje prace w technologii CAD/CAM, czyli komputerowego projektowania i frezowania prac protetycznych taka by odbudowa była precyzyjna. Ta najdokładniejsza z możliwych do wykonania odbudów zęba jest w pełni zgodna tkankowo oraz idealnie współgra z otoczeniem zęba.

Podbudowa cyrkonowa zapewnia nam doskonały efekt estetyczny - brak przebarwień metalicznych. Na tego rodzaju podbudów zostaje napalona ceramika. Efekt widoczny na zdjęcu u góry.

Nasza Klinika sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagającego pacjenta, a efektem wspólnej pracy będzie doskonały wynik leczenia, estetyka i szcześliwy pacjent.

W szczególnych przypadkach możliwe jest wykonanie tzw. wax-up z wosku aby pacjent widział jak jego odbudowa będzie wyglądała. Po zaakceptowaniu kształtów Laboratorium Dentystyczne wykonuje korony lub mosty.

Celem Stomadentalu jest stworzenie wysoko estetycznej pracy z zachowaniem wzorca natury i morfologii pod katem barwy, nasycenia, jasności, absorbcji, fluoroscencji , transparencji, kształtu oraz techniki modelowania. Rekonstruujemy każde życzenie nawet najbardziej wymagajacego pacjenta oraz lekarza, bazując na najnowszych materiałach. Wszystkie stopy metali i materiały są potwierdzone certyfikatem biozgodności oraz normą CE.W przypadku prac kombinowanych są analizowane z uwzględnieniem zasad biomechaniki oraz statyki, stosując bardzo nowoczesne elementy retencyjne takich firm jak Cendrex-Metaux , Zl-microdent oraz innych. W przypadku protez hybrydowych frezujemy indywidualne rozwiązania teleskopowe oraz elementy retencyjne. Jako nowość chcemy przedstawić indywidualne korony z wysoko transparentnego cyrkonu z pełni anatomiczną powierzchnią żującą oraz punktami stycznymi. Jest to doskonała alternatywa w przypadku małej ilości miejsca w zgryzie, co gwarantuje doskonałą wytrzymałość w przypadku okluzji statycznej i dynamicznej.

 

Proponujemy skanowanie jamy ustnej zamiest pobierania wycisku.

 

W ofercie protetycznej proponujemy:

 • Korony i mosty cyrkonowe napalone ceramiką
 • Korony i mosty metalowe napalane ceramiką
 • Korony prasowane
 • Korony i mosty anatomicznie frezowane
 • Licówki ceramiczne
 • Licówki kompozytowe
 • Wkłady koronowo- korzeniowe
 • Protezy szkieletowe
 • Prace kombinowane
 • Prace protetyczne na implantach
 • Protezy biofunkcjonale
 • Onley, Inlay
Akcja poranki w Stomadental! O szczegóły zapytaj recepcje pod nr. 32 440 22 12