STOMADENTAL MEDICOVER PROFESJONALNE LECZENIE STOMATOLOGICZNE

Zabiegi chirurgiczne w stomatologii nie mają zbyt dobrej sławy. Wiele osób obawia się wyrywania zębów czy usuwania ósemek. Warto jednak podkreślić, że zupełnie niepotrzebnie. Współczesna chirurgia szczękowa i stomatologiczna pozwala na sprawne i zupełnie bezbolesne przeprowadzanie nawet najbardziej skomplikowanych zabiegów.


Chirurgia stomatologiczna Rybnik – jakie zabiegi?

W ramach chirurgii stomatologicznej wykonuje się szereg procedur obejmujących obszar jamy ustnej - zębów, dziąseł, kości szczęki i żuchwy. W kontekście zabiegów chirurgicznych w stomatologii najczęściej mówi się o wyrywaniu ósemek. Ekstrakcja zębów mądrości (czyli właśnie ich usuwanie) to najbardziej popularny zabieg, ale nie jedyny powód, dla którego pacjent spotyka się ze specjalistą chirurgiem stomatologiem.

Dentysta ze specjalnością chirurgiczną zajmuje się po prostu usuwaniem zębów – nie tylko ósemek, ale również zębów zatrzymanych, ekstrakcją pozostałości korzeni czy wyrywaniem zębów ze wskazań ortodontycznych.

Interwencji chirurgicznej często potrzebują również pacjenci implantologiczni. Jest to tzw. chirurgiczne przygotowanie jamy ustnej do leczenia implantologicznego. Implanty, żeby mogły być wszczepione w sposób prawidłowy, potrzebują odpowiedniego podłoża. Czasami jednak na skutek długotrwałego utrzymywania stanu braków zębowych, zanikają kości lub obniżają się dziąsła. W tym przypadku specjalista z zakresu chirurgii jest w stanie pomóc. Zajmuje się on wtedy wykonywaniem zabiegów takich jak np. podniesienie dna zatoki szczękowej czy sterowana regeneracja kości (a więc jej odbudowa). Tego rodzaju procedury realizuje się też w niektórych przypadkach przed leczeniem protetycznym.

Chirurg stomatolog pomaga również uporać się z problemami natury periodontologicznej. Co to oznacza? Chodzi o różnego rodzaju korekty dziąseł, pokrycia recesji dziąsłowych, przeszczepy tkanek, a nawet podcięcie wędzidełka. Takie procedury wykonywane są w porozumieniu ze specjalistą periodontologiem.

Elementy współpracy z chirurgiem ma także lekarz endodonta. Ten specjalista leczenia kanałowego zębów czasami kieruje pacjenta na zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu fragmentu zęba lub korzenia (tzw. resekcja lub hemisekcja).

W Stoma-Dental oferujemy pełen zakres usług chirurgii stomatologicznej. Wykonujemy m.in.:

 • ekstrakcje zębów,
 • ekstrakcje zębów zatrzymanych,
 • nacinanie ropni,
 • usuwanie torbieli,
 • resekcje wierzchołków korzenia,
 • zabiegi sterowanej regeneracji kości,
 • podnoszenie dna zatoki szczękowej.


Zabiegi chirurgiczne w znieczuleniu

W naszym centrum dbamy o to, by każda procedura stomatologiczna wiązała się z zapewnieniem pacjentowi największego możliwego komfortu i poczucia bezpieczeństwa. Dlatego też każdy zabieg chirurgiczny wykonywany jest w znieczuleniu. Jego rodzaj jest zawsze dopasowywany do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Używamy tylko preparatów uznawanych na świecie jako najskuteczniejsze i najbezpieczniejsze.

Oferujemy możliwość leczenia zębów w narkozie (znieczulenie ogólne). Wykonujemy także zabiegi w znieczuleniu miejscowym oraz dysponujemy nowoczesnym sprzętem do znieczulenia komputerowego. Każdy pacjent może u nas liczyć na bezbolesne leczenie.


Dentysta w sobotę – usuwanie zębów

Zdarza się, że ekstrakcje zębów to zabiegi wyjątkowo pilne, ponieważ chore zęby bolą czy też przysparzają innych przykrych dolegliwości. Wtedy pacjenci szukają dentysty, który będzie mógł pomóc nie tylko skutecznie, ale i szybko. W Stoma-Dental Rybnik jesteśmy dla Was – również w soboty!

Dzięki niezwykłym umiejętnościom pracujących u nas stomatologów, ich doświadczeniu klinicznemu i specjalistycznej wiedzy, nasi pacjenci mogą się czuć bezpiecznie i komfortowo poddając się zabiegom z zakresu chirurgii stomatologicznej.

KONTAKT

Stoma-Dental

ul. J.Kotucza 36
44-200 Rybnik

Czynne:
Pn - Pt od 8:00 do 22:00
Sb - Nd od 10:00 do 17:00

Numery kontaktowe:
kom. 784-058-179
tel: 32 440-22-12
tel: 32 440-22- 68

E-mail:
dentacare.rybnik@dentacare.pl

Umów się na wizytę Nasza oferta

DLA NASZYCH PACJENTÓW

 • Indywidualne
  podejście do
  pacjenta
 • Własna
  pracownia
  RTG/RVG/TK
 • Dogodne
  formy
  płatności
 • Obsługa
  w języku
  polskim i angielskim
 • Klimatyzowane
  pomieszczenia
 • Bezprzewodowy
  internet
 • Parking
 • Miejsce
  przyjazne
  niepełnosprawnym
 • Kawa i
  herbata

NALEŻYMY DO MEDICOVER STOMATOLOGIA