STOMADENTAL MEDICOVER PROFESJONALNE LECZENIE STOMATOLOGICZNE

Stomatologia estetyczna Rybnik

Obok niesatysfakcjonującej nas wagi, sylwetki czy stanu cery to nieestetyczny wygląd zębów jest jednym z najczęściej występujących kompleksów. O ile poprawa niektórych aspektów wyglądu wymaga od nas wielu wyrzeczeń i wysiłku, piękny i zdrowy uśmiech możemy uzyskać oddając się po prostu w ręce specjalistów. Dziedziną, jaka ma na celu szeroko rozumianą poprawę wyglądu zębów, jest stomatologia estetyczna. To właśnie ona, przy wykorzystaniu zaawansowanych technologicznie urządzeń oraz doświadczenia lekarzy, może wybawić nas z poczucia wstydu i znacząco wpłynąć na pewność siebie.

Odrobina czasu i środków zainwestowanych w poprawę koloru czy kształtu zębów albo estetykę dziąseł sprawi, że będziesz uśmiechać się znacznie częściej, a jak wiadomo, uśmiech to najpiękniejsza ozdoba.

Jakie zabiegi na poprawę estetyki uśmiechu?

W ofercie Kliniki Stomatologicznej Stoma-Dental w Rybniku znajdują się wykonywane na najwyższym poziomie zabiegi stomatologii estetycznej. Do dyspozycji pacjentów są różnorodne usługi, które pozwolą uzyskać piękny i zdrowy uśmiech. Wystarczy umówić się na wizytę u specjalisty, a w gabinecie stomatolog pomoże dobrać najodpowiedniejsze metody oraz zaplanuje leczenie, którego efektem będzie napawający dumą, nowy uśmiech. Jakie zabiegi oferuje gabinet stomatologiczny Stoma-Dental w Rybniku?

Wybielanie zębów Rybnik

Pierwszą cechą, jaka kojarzy się ze zdrowymi i ładnymi zębami, jest ich lśniąco biały kolor. Zabiegiem wykorzystywanym do poprawy barwy zębów jest wybielanie. Najbardziej spektakularny i trwały efekt można uzyskać wykonując je na czystej i gładkiej powierzchni koron zębów, tuż po skorzystaniu z kompleksowej higienizacji.

Higienizacja zębów polega na przeprowadzeniu kilkuetapowego oczyszczania koron zębowych i przestrzeni pomiędzy nimi. Zawiera się w niej skaling, piaskowanie oraz fluoryzacja. Tak przygotowany uśmiech jest najbardziej podatny na działanie wybielających substancji. Klinika Stoma-Dental Rybnik oferuje zabieg wybielania zębów za pomocą żelu, którego rozjaśniająca moc uwalniana jest dzięki specjalistycznej lampie. Cały zabieg odbywa się bezboleśnie.

Co istotne, tylko wybielanie zębów przeprowadzone w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym jest bezpieczne, a jego efekty są trwałe. Rzekomo rozjaśniające uśmiech produkty dostępne w drogeriach czy internecie nie zawierają wystarczająco wysokich stężeń substancji wybielających, by efekt końcowy wart był satysfakcjonujący, zaś stosowanie ich w sposób przekraczający zalecenia z ulotek może poważnie zagrozić zdrowiu.

Implantologia i protetyka - piękny uśmiech, to pełny uśmiech

Braki zębowe wpływają na nasz wygląd w o wiele większym stopniu, niż mogłoby się wydawać. Dużym problemem natury estetycznej jest nie tylko wyraźnie widoczna luka po jednym lub kilku z przednich zębów, ale na nasz wygląd wpływają także braki zębowe zlokalizowane głębiej w jamie ustnej. Doprowadzić mogą one do wad zgryzu, a zanikające po ekstrakcji czy wypadnięciu zębów kości powodują zmianę konturów twarzy i zapadanie się policzków. Utracony ząb na szczęście można odzyskać. By uniknąć przykrych konsekwencji czym prędzej należy zastosować leczenie, odpowiednim miejscem ku temu jest klinika implantologii. Oferta Stoma-Dental Rybnik zawiera uzupełnienia w postaci całościowych protez, mostów czy implantów.

Proteza to umieszczana na stałe lub ruchoma, możliwa do wyjęcia konstrukcja zastępująca brakujące zęby. Wśród protez ruchomych wyróżnić można akrylowe, szkieletowe, wykonane z tworzyw elastycznych czy protezy osadzone na pozostałych zębach albo wszczepach. Protezy stałe to z kolei na przykład wkłady koronowe i koronowo-korzeniowe, korony i mosty zębowe, a także implanty. Modele protez wykonuje się z metali lub ich stopów, tworzyw sztucznych oraz ceramiki na podstawie wycisku jamy ustnej pacjenta. W zależności od tego, ile zębów muszą zastąpić, wyróżnia się protezy pełne i częściowe.

Wachlarz dostępnych wariantów jest naprawdę szeroki, dlatego podczas konsultacji z pacjentem to stomatolog indywidualnie dobiera optymalne metody, które pozwolą zainteresowanemu odzyskać kompletne zęby.

Licówki, czyli własne zęby w nowej odsłonie

W przypadku, kiedy zęby są dalekie od ideału nie tylko pod względem koloru, ale wiele do życzenia pozostawia także ich kształt, brzegi czy faktura, doskonałym i nieinwazyjnym rozwiązaniem na poprawę ich wyglądu są licówki, czyli cienkie nakładki przytwierdzane do przedniej części zębów. Wyróżniamy dwie podstawowe odmiany licówek - kompozytowe oraz ceramiczne. Czym różni się licówka kompozytowa i licówka porcelanowa?

Zasadnicza różnica pomiędzy nimi to materiał zastosowany przy ich wykonywaniu. Licówka kompozytowa wykonana jest z tego tworzywa, którym stomatolog uzupełnia zazwyczaj ubytki w zębach. Jego kolor można dobrze dopasować do naturalnego odcienia zębów. Zabieg zakładania licówek przeprowadza się nawet podczas zaledwie jednej wizyty w gabinecie. Po osuszeniu, delikatnym oszlifowaniu i odpowiednim przygotowaniu powierzchni zęba stomatolog aplikuje na niego bond, który łączy ząb z kompozytem. Ten ostatni jest później nakładany warstwowo aż do uzyskania odpowiedniego kształtu i rozmiaru zęba.

Licówka porcelanowa wykonana jest natomiast z ceramiki - trwalszej, bardziej estetycznej i o wyższej biozgodności od kompozytu. W jej przypadku proces zakładania jest jednak nieco bardziej skomplikowany i wymaga więcej czasu. Po oszlifowaniu zęba z jamy ustnej pobiera się wycisk przekazywany w następnej kolejności protetykowi, który tworzy płytki doskonale dopasowane do oczekiwań i zębów pacjenta. Na kolejnej wizycie stomatolog przeprowadza przymiarkę i wprowadza ewentualne poprawki. Ostatnim krokiem jest przytwierdzanie na stałe licówek do powierzchni zębów.

Zastosowanie tego nowoczesnego rozwiązania problemów natury estetycznej pozwala między innymi zredukować diastemę, zakryć ubytki szkliwa, pęknięcia czy przebarwienia odbierające urok uśmiechowi pacjenta.

Estetyczne wypełnienia ubytków

Wśród narzędzi i technik stosowanych w stomatologii estetycznej nie sposób pominąć podstawowego rozwiązania jakim są estetyczne wypełnienia. Uzyskanie lepszego wyglądu zębów jest możliwe przy zastosowaniu wysokiej klasy światłoutwardzalnych materiałów kompozytowych. Nasza placówka specjalizuje się m.in. wypełnianiu nimi wszelkiego rodzaju ubytków czy korekcie kształtu zębów.

Materiały kompozytowe dają możliwość dostosowania ich koloru do naturalnego odcienia zębów, dzięki czemu wypełnienia są niewidoczne i dobrze dopasowane. Dużą zaletą jest także ich trwałość. Jak przebiega proces wypełniania ubytków kompozytem? Po dostosowaniu odcienia plastycznego materiału do naturalnej barwy zębów wypełnia się nim ubytki i dopasowuje go dokładnie do otaczających tkanek. Swoją trwałość i twardość materiał uzyskuje dopiero po naświetleniu lampą polimeryzacyjną. Ostatnim etapem procesu jest modelowanie powierzchni plomby przy użyciu wierteł i środków polerujących, w efekcie czego zamiast nieestetycznego ubytku w uśmiechu pacjenta pojawia się odnowiony ząb w naturalnym, anatomicznym kształcie.

Metamorfoza zębów w Rybniku

Istnieje mnóstwo sposobów na to, by szary, pełen uszczerbków i luk uśmiech przemienić w olśniewającą ozdobę twarzy. Niezależnie od tego, czy problemem są poważne ubytki lub brak zębów, czy tylko niesatysfakcjonujący odcień ich bieli, wykwalifikowani specjaliści oraz profesjonalna obsługa w Stoma-Dental Rybnik zadbają o to, by każdy pacjent wydobył ze swojego uśmiechu maksimum piękna. Wystarczy umówić się na wizytę, poznać wszystkie możliwości i dać pole do popisu profesjonalistom.

KONTAKT

Stoma-Dental

ul. J.Kotucza 36
44-200 Rybnik

Czynne:
Pn - Pt od 8:00 do 22:00
Sb - Nd od 10:00 do 17:00

Numery kontaktowe:
kom. 784-058-179
tel: 32 440-22-12
tel: 32 440-22- 68

E-mail:
dentacare.rybnik@dentacare.pl

Umów się na wizytę Nasza oferta

DLA NASZYCH PACJENTÓW

 • Indywidualne
  podejście do
  pacjenta
 • Własna
  pracownia
  RTG/RVG/TK
 • Dogodne
  formy
  płatności
 • Obsługa
  w języku
  polskim i angielskim
 • Klimatyzowane
  pomieszczenia
 • Bezprzewodowy
  internet
 • Parking
 • Miejsce
  przyjazne
  niepełnosprawnym
 • Kawa i
  herbata

NALEŻYMY DO MEDICOVER STOMATOLOGIA