STOMADENTAL MEDICOVER PROFESJONALNE LECZENIE STOMATOLOGICZNE

Dzieci to bardzo ważni pacjenci wymagający szczególnego traktowania. Najważniejsze jest dla nas samopoczucie i komfort małego pacjenta, dlatego w naszych gabinetach kładziemy nacisk na bezstresowość, a także spokój i cierpliwość stomatologów. Koncentrujemy się nie tylko na zdrowiu naszych milusińskich, ale także wyeliminowaniu stresu związanego z wizytą u stomatologa. Dbamy o to, by dzieci z przyjemnością do nas wracały. Zależy nam, aby każdy maluch wychodził z gabinetu zadowolony. Jak zachęcić dziecko do wizyty u dentysty? Mamy na to swoje sposoby:

Wizyta adaptacyjna dziecka u dentysty

Podczas pierwszej wizyty u dentysty lekarze nawiązują z dzieckiem przyjazną relację. W formie zabawy oswajają je z urządzeniami stomatologicznymi i uczą, jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Pozytywny wizerunek dentysty w oczach dziecka ma wielki wpływ na proces leczenia.

Przyjazne dzieciom gabinety stomatologiczne

Nasza klinika stomatologiczna ma do dyspozycji najmłodszych pacjentów kącik zabaw, gdzie w oczekiwaniu na wizytę mogą oni zająć się swoimi ulubionymi zajęciami - rysowaniem, układaniem czy lepieniem. Zrelaksowane zabawą maluchy znacznie chętniej współpracują z dentystą podczas wizyty. Ponadto w gabinetach zainstalowane są ekrany, na których dzieci mogą oglądać swoje ulubione bajki podczas zabiegów. Kolorowe animacje można oglądać także przy użyciu specjalnych, wirtualnych okularów. Korzystając z nich, zamiast na dźwięku narzędzi, dzieci koncentrują się na odgłosach z bajki. Nie razi ich też światło lampy stomatologicznej.

Pozytywna motywacja dla małego pacjenta

Choć nawyk odwiedzania gabinetu stomatologicznego z ochotą i uśmiechem budujemy przede wszystkim w oparciu o przyjazną relację dentysty i dziecka, lubimy sprawiać swoim pacjentom drobne przyjemności. Przy okazji wizyty maluchy zawsze mogą liczyć na symboliczną nagrodę, a dodatkową motywacją są dla nich karty pacjenta - w ten sposób dzieci czują się wyróżnione i docenione za swoją odwagę i współpracę.

Oprócz całej tej miłej, zewnętrznej otoczki, która ma zachęcić maluchy do dbania o zęby, wielką wagę przywiązujemy do innej kwestii - leczenia bez bólu. Jakie mamy sposoby na bezbolesne leczenie zębów dzieci?

Sedacja wziewna Rybnik

Wystarczy kilka oddechów pod kolorową maseczką, by mały pacjent uspokoił się, zrelaksował i nabrał chęci do współpracy. Zastosowanie sedacji wziewnej, czyli tzw. gazu rozweselającego, to bezpieczna forma delikatnego znieczulania przy użyciu bezwonnego podtlenku azotu. Dziecko pozostaje przytomne, choć jego świadomość jest nieco ograniczona. Nie czuje lęku, może też nie pamiętać, co działo się podczas zabiegu. Gaz rozweselający to rozwiązanie stosowane u dzieci powyżej 3 roku życia, szczególnie tych podatnych na stres czy nadpobudliwych. Oprócz minimalnej granicy wieku przy sedacji wziewnej należy też pamiętać o tym, by dziecko nie jadło minimum trzy godziny przed zabiegiem, a także miało drożny nos.

Usuwanie zębów w narkozie Rybnik 

Kiedy dziecko nawet w najmniejszym stopniu nie współpracuje ze stomatologiem lub ma rozległą próchnicę i wiele zębów do leczenia, bardziej zaawansowaną metodą jest leczenie stomatologiczne w narkozie. Dzięki zastosowaniu znieczulenia ogólnego dentysta jest w stanie w krótkim czasie, na jednej tylko wizycie, wyleczyć kompleksowo wszystkie zęby dziecka - bez bólu, strachu, a nawet wspomnień.

Specjalistyczny sprzęt anestezjologiczny oraz wykwalifikowany personel są gwarantami bezpieczeństwa tej metody. Leczenie i usuwanie zębów w narkozie to najnowocześniejsza metoda znieczulania. Po zastosowaniu drogą dożylną znieczulającego preparatu mały pacjent czuje odprężenie, ulgę, z czasem traci też świadomość. Nad jego bezpieczeństwem czuwa aparatura kontrolująca bezustannie czynności życiowe. Ta szybka i bezinwazyjna metoda leczenia nie niesie więc za sobą ryzyka dla zdrowia - zabieg zawsze poprzedza kwalifikacja przeprowadzana przez doświadczonego lekarza anestezjologa.

Stomatolog dziecięcy Rybnik - usługi i ceny

Stoma-Dental Medicover w Rybniku oferuje szeroki zakres usług stomatologicznych dedykowanych dzieciom. Do popularnych i skutecznych zabiegów, które wykonujemy w naszych gabinetach, należą takie profilaktyczne procedury jak lakowanie zębów, które zabezpiecza dziecięcy uśmiech przed próchnicą, czy kompleksowy zabieg higienizacji. Tak jak w przypadku dorosłych, dzieci także mogą skorzystać z zabiegów z zakresu ortodoncji, endodoncji czy stomatologii zachowawczej. Ile kosztuje wizyta u dentysty dziecięcego w Rybniku? Aktualne ceny poszczególnych zabiegów można sprawdzić w cenniku na stronie internetowej naszej kliniki.

KONTAKT

Stoma-Dental

ul. J.Kotucza 36
44-200 Rybnik

Czynne:
Pn - Pt od 8:00 do 22:00
Sb - Nd od 10:00 do 17:00

Numery kontaktowe:
kom. 784-058-179
tel: 32 440-22-12
tel: 32 440-22- 68

E-mail:
dentacare.rybnik@dentacare.pl

Umów się na wizytę Nasza oferta

DLA NASZYCH PACJENTÓW

 • Indywidualne
  podejście do
  pacjenta
 • Własna
  pracownia
  RTG/RVG/TK
 • Dogodne
  formy
  płatności
 • Obsługa
  w języku
  polskim i angielskim
 • Klimatyzowane
  pomieszczenia
 • Bezprzewodowy
  internet
 • Parking
 • Miejsce
  przyjazne
  niepełnosprawnym
 • Kawa i
  herbata

NALEŻYMY DO MEDICOVER STOMATOLOGIA