STOMADENTAL MEDICOVER PROFESJONALNE LECZENIE STOMATOLOGICZNE

Z definicji protetyka stomatologiczna zajmuje się rekonstrukcją zębów, uzupełnianiem uśmiechu i przywracaniem mu pełnej funkcjonalności. Obecnie jednak ta dziedzina to nie tylko wypełnianie łuków zębowych trwałymi, wytrzymałymi protezami, które dobrze zastąpią naturalne zęby. Coraz częściej protezy zębowe muszą być nie jedynie funkcjonalne, ale również estetyczne, by zaspokoić wszystkie potrzeby pacjenta.

Najbardziej pożądanym efektem leczenia jest uzyskanie protez maksymalnie zbliżonych wyglądem do naturalnych zębów. Technologia i kunszt dentysty pozwalają obecnie osiągać doskonałe rezultaty w tej kwestii. W zależności od tego, czy wypadł pojedynczy ząb, czy wystąpił problem dużych braków lub nawet bezzębie, protetyk dysponuje różnymi narzędziami, by przywrócić pacjentowi pełny uśmiech. 

                           


Licówki, mosty, korony. Jakie są rodzaje protez?

Pacjenci tracą zęby z różnych powodów. Czasem przyczyną jest zaawansowana choroba, innym razem wypadek komunikacyjny czy inne, nieszczęśliwe zdarzenie. Na szczęście niezależnie od okoliczności utraty zęba, istnieje wiele sposobów na jego zastąpienie. Coraz to nowsze osiągnięcia technologiczne w stomatologii przekładają się także na to, że protezy są dyskretne, estetyczne, komfortowe i doskonale dopasowane do naturalnego uśmiechu.

W porozumieniu z lekarzem stomatologiem, przed przystąpieniem do właściwego leczenia, pacjent może wybrać jedną z kilku metod uzupełniania łuków zębowych. Wybór zależy nie tylko od budżetu, spodziewanych efektów, ale także np. pierwotnych warunków zgryzowych. Także stomatolog ocenia okoliczności zdrowotne pacjenta i daje wskazówki dotyczące możliwego wyboru. Dostępne uzupełnienia protetyczne to m.in.:

 • Korony porcelanowe - uzupełnienie protetyczne w postaci pojedynczej korony zęba.
 • Mosty porcelanowe - stałe, montowane na implantach zębowych lub ruchome (wyjmowane przez pacjenta), osadzone na oszlifowanych zębach własnych, większe konstrukcje protetyczne.
 • Całkowite protezy na implantach - protezy całkowite zastępujące całe łuki zębów, stosowane w przypadku całkowitego bezzębia czy rozległych braków zębowych. W odróżnieniu od protez ruchomych są umieszczane w jamie ustnej na stałe poprzez osadzenie na implantach umieszczonych w dziąsłach pacjenta.
 • Wkłady koronowo-korzeniowe - umieszczane w kanale korzeniowym uzupełnienie protetyczne stosowane po leczeniu endodontycznym. Taki wkład w dalszym etapie leczenia umożliwia osadzenie korony zęba i rekonstrukcję tkanek nad dziąsłem. 
 • Licówki - stosowane głównie dla poprawy wyglądu uśmiechu cienkie nakładki, mocowane z przodu zębów na stałe. Przy ich pomocy dentysta może zmienić kształt, kolor czy długość naturalnych koron.

    


Korony Rybnik

Jeśli chodzi o implanty, najczęściej stosowanym rozwiązaniem są pojedyncze korony protetyczne osadzane na stałe w jamie ustnej. Przytwierdza się je do sztucznych zamienników korzeni zębowych, montowanych w dziąsłach, które zrastają się z naturalną tkanką kostną. W przypadku pacjentów z zanikiem kości, zabieg poprzedza jej rekonstrukcja.

Istnieją różne rodzaje koron zębowych. Do najpopularniejszych należą korony ceramiczne na podbudowie metalowej (cechuje je duża odporność i stosunkowo niewielki koszt realizacji takiej protezy) oraz korony ceramiczne na podbudowie cyrkonowej, tzw. pełnoceramiczne. Zastosowana porcelana sprawia, że te z kolei są nie tylko bardzo wytrzymałe i bezpieczne (nie powodują reakcji alergicznych), ale też najbardziej estetyczne. Ubytek jest więc całkowicie zamaskowany zamiennikiem zęba.

Niezależnie od obranej metody, dzięki nowoczesnym metodom znieczulania, w każdym przypadku gwarantujemy pacjentom bezbolesne leczenie. Wybierając naszą klinikę, pacjent decyduje się na maksymalnie komfortowe i kompleksowe leczenie.


Ile kosztuje korona zębowa?

Koszt uzupełnienia uśmiechu koroną zębową jest uzależniony głównie od materiału, z jakiego jest wykonana. Bardziej budżetową opcją jest korona porcelanowa na podbudowie metalowej. Jej wykonanie jest zazwyczaj przynajmniej kilkaset złotych tańsze niż korony pełnoceramicznej. Wszystko zależy od tego, jakich właściwości i efektu wizualnego oczekuje pacjent. Cena zabiegu może zawierać także koszty dodatkowego, niezbędnego leczenia, przeprowadzanego przed zamocowaniem protezy. Dokładny koszt całego procesu pacjent poznaje podczas konsultacji z lekarzem, ogólny zarys cen można sprawdzić w naszym cenniku TUTAJ.


Estetyczne i zaawansowane technologicznie protezy zębowe Rybnik

Współpracujące z naszym gabinetem stomatologicznym Nowoczesne Laboratorium wykonuje prace w technologii CAD/CAM, czyli komputerowego projektowania i frezowania prac protetycznych - wszystko po to, by odbudowa była maksymalnie precyzyjna. Ta najdokładniejsza z możliwych do wykonania odbudów zęba jest w pełni zgodna tkankowo oraz idealnie współgra z otoczeniem zęba. Podbudowa cyrkonowa zapewnia z kolei doskonały efekt estetyczny, nie występują wówczas szpecące uśmiech, metaliczne przebarwienia.

Celem zespołu kliniki Stoma-Dental Rybnik jest stworzenie wysoko estetycznej pracy z zachowaniem wzorca natury i morfologii pod kątem barwy, nasycenia, jasności, absorbcji, fluoroscencji, transparencji, kształtu oraz techniki modelowania. Rekonstruujemy zęby, bazując na najnowszych materiałach. Wszystkie stopy metali i materiały są potwierdzone certyfikatem biozgodności oraz normą CE. Prace kombinowane są analizowane z uwzględnieniem zasad biomechaniki oraz statyki, z zastosowaniem bardzo nowoczesnych elementów retencyjnych, m.in. takich firm jak Cendrex-Metaux czy Zl-microdent. W przypadku protez hybrydowych frezujemy indywidualne rozwiązania teleskopowe oraz elementy retencyjne.

Jako nowość chcemy przedstawić korony z wysoko transparentnego cyrkonu z w pełni anatomiczną powierzchnią żującą oraz punktami stycznymi. Jest to doskonała alternatywa w przypadku małej ilości miejsca w zgryzie, co gwarantuje doskonałą wytrzymałość w przypadku okluzji statycznej i dynamicznej.

Zabiegi wykonywane przez naszych specjalistów w pełni zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających pacjentów, a efektem wspólnej pracy będzie doskonały wynik leczenia, wysoka estetyka i satysfakcja z nowego uśmiechu.


Poznaj efekt jeszcze przed leczeniem

Jeśli pacjent chce wiedzieć, jak jego uśmiech będzie się prezentował po leczeniu protetycznym, w szczególnych przypadkach możliwe jest wykonanie tzw. wax-up, czyli woskowego projektu przyszłego uzębienia. To rozwiązanie gwarantuje, że ostateczny efekt wizualny po wykonaniu zabiegów będzie w pełni satysfakcjonujący dla pacjenta. Po zaakceptowaniu kształtów prototypu, laboratorium dentystyczne wykonuje dokładnie odwzorowane korony lub mosty, które uzupełniają braki w uzębieniu.


Protetyk Rybnik - zabiegi

Jakie zabiegi znajdują się w naszej ofercie? Pełen zakres oferty protetycznej, jaką proponujemy naszym pacjentom, prezentuje się następująco:

 • Korony i mosty cyrkonowe napalone ceramiką.
 • Korony i mosty metalowe napalane ceramiką.
 • Korony prasowane.
 • Korony i mosty anatomicznie frezowane.
 • Licówki ceramiczne.
 • Licówki kompozytowe.
 • Wkłady koronowo- korzeniowe.
 • Protezy szkieletowe.
 • Prace kombinowane.
 • Prace protetyczne na implantach.
 • Protezy biofunkcjonalne.
 • Onlay, Inlay.


Dlaczego trzeba uzupełniać luki w uśmiechu?

Braki zębowe należy uzupełniać nie tylko wtedy, gdy dotyczą zębów przednich i są widoczne. Ubytki tego typu mogą utrudniać codzienne czynności, zaburzać wymowę, powodować nieprawidłowe napięcia w obrębie żuchwy i w różny sposób negatywnie oddziaływać na naszą ogólną kondycję. Dla zdrowia pozostałych zębów warto wszczepić implanty lub wybrać inne, dostosowane do swoich potrzeb rozwiązanie. Niezależnie od tego, w jaki sposób powrócimy do kompletnego stanu uzębienia, tylko to uchroni pozostałe, zdrowe zęby przed niszczeniem, kruszeniem i nadmiernym zużywaniem.

 

KONTAKT

Stoma-Dental

ul. J.Kotucza 36
44-200 Rybnik

Czynne:
Pn - Pt od 8:00 do 22:00
Sb - Nd od 10:00 do 17:00

Numery kontaktowe:
kom. 784-058-179
tel: 32 440-22-12
tel: 32 440-22- 68

E-mail:
dentacare.rybnik@dentacare.pl

Umów się na wizytę Nasza oferta

DLA NASZYCH PACJENTÓW

 • Indywidualne
  podejście do
  pacjenta
 • Własna
  pracownia
  RTG/RVG/TK
 • Dogodne
  formy
  płatności
 • Obsługa
  w języku
  polskim i angielskim
 • Klimatyzowane
  pomieszczenia
 • Bezprzewodowy
  internet
 • Parking
 • Miejsce
  przyjazne
  niepełnosprawnym
 • Kawa i
  herbata

NALEŻYMY DO MEDICOVER STOMATOLOGIA